• Projekty školy

• Projekty 2020/2021

Medzinárodné certifikáty IES

Spoločnosť International Education Society v rámci projektu CERTIFIKATE certifikuje  vzdelávacie inštitúcie a ich absolventom vydáva medzinárodné certifikáty. Medzinárodný certifikát IES doplňuje doklad o vzdelaní vydaný školou a poskytuje zamestnávateľovi informáciu o úrovni inštitúcie, ktorá vzdelanie poskytla.  Naša  škola má certifikačnou komisiou  na základe dosahovaných výsledkov pridelený rating BB – „Kvalitná inštitúcia na veľmi dobrej profesionálnej úrovni“.

V tomto školskom roku získalo certifikát 22 absolventov.

Virtuálna knižnica -  poskytovanie služieb spoločnosťou Komensky s. r. o. Virtuálnu knižnicu využíva 70 tisíc pedagógov na celom Slovensku. Naši učitelia môžu  z tejto knižnice čerpali rôzne materiály / učebné texty, prezentácie, testy/, ktoré  maximálne využili počas dištančného vzdelávania.

Otvorená škola BSK – oblasť športu 2021

V rámci projektu Zdraví všetci chceme byť, vonku aj dnu vždy cvičiť, naša škola získala finančné prostriedky na kúpu nového náradia do telocvične, ešte ďalšieho outdoorového fitness stroja a na realizáciu športového Olympijského dňa.

Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov

Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov vyhlásilo MŠVVaŠ a prijímateľom tohto projektu je MPC. Cieľom projektu je zabezpečiť implementáciu  princípov inkluzívneho vzdelávania v školách prostredníctvom podpory členov inkluzívneho tímu /školský, sociálny, špeciálny psychológ/ na školách.

V rámci tohto projektu má škola školského psychológa, ktorý sa venuje preventívnym programom zameraným na rizikové správanie žiakov, poradenskému procesu v práci so žiakmi, ich rodinou a skupinou.

Rotary Club Bratislava – Vyčarujme úsmev rodinám s deťmi – tento charitatívny projekt je zameraný na podporu rodín s deťmi v núdzi. Záštitu prevzal predseda BSK Juraj Droba  a partnerom projektu je TESCO Slovensko. Vybrané rodiny s deťmi dostali možnosť jednorazového nákupu v hodnote 450 Eur. Z našej školy bola vybraná jedna žiačka, ktorá sa nachádza v nepriaznivej sociálnej situácii a možnosť nákupu potrebných vecí jej určite vyčaril úsmev na tvári.

Podané projekty

Nadácia pre deti SlovenskaŠportujem rád a bezpečne - neschválené

ERASMUS+ KA1 – odborné vzdelávanie a príprava – mobilitné odborné stáže žiakov na školský rok 2021/2022 – schválené

Modernejšia škola – inovatívny prístup k výučbe – neschválené