• Spolu úspešnejší 2021

Naša škola sa aktívne zapojila do výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na poskytnutie finančných prostriedkov na program doučovania Spolu úspešnejší 2021 v období od 15. októbra do 31.12.2021.

Cieľom výzvy je podporiť tie stredné školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí, zručností a kompetencií v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu, a tým zmiernia negatívne dopady pandémie.

Učitelia majú možnosť mimo vyučovacích hodín prostredníctvom konzultácií a doučovania dobrať a precvičiť so žiakmi učivo, s ktorým mali  počas dištančného vyučovania problém a sú ohrození školským neúspechom alebo žiakov končiacich ročníkov pripraviť na záverečné a maturitné skúšky, prípadne zdokonaliť kompetencie žiakov v praktických odborných predmetoch.

Žiaci našej školy majú možnosť doučovať sa v týchto predmetoch:

Slovenský jazyk – Ing. Tatiana Mókosová /doučovanie žiakov ukrajinskej národnosti/

Slovenský jazyk a literatúra – Mgr. Daniela Hrubá /príprava na MS/

Anglický jazyk – Mgr. Daniela Hrubá /príprava na MS/

Konverzácia v anglickom jazyku – Mgr. Iveta Šoltésová /rozvíjanie jazykových kompetencií/

Anglický jazyk – Mgr. Ondrej Černický /rozvíjanie jazykových kompetencií/

Odborná prax - Ing. Beáta Šoošová /precvičovanie praktických zručností v odborných predmetoch/

Účtovníctvo - Ing. Anna Mačáková /rozvíjanie účtovníckych zručností, príprava na MS/

Na základe pozitívnych výsledkov škola od 17. januára 2022 pokračuje ďalej v projekte Spolu úspešnejší 2, ktorý bude prebiehať do 17. júna 2022.

Aktivita je financovaná z Plánu obnovy a odolnosti SR.

SPOLU  ÚSPEŠNEJŠÍ 2

Projekt Spolu úspešnejší od 17. januára 2022 pokračuje ďalej pod názvom Spolu úspešnejší 2. Žiaci tak majú možnosť naďalej využívať doučovanie na zlepšenie svojich vedomostí a praktických zručností a tiež pre žiakov končiacich ročníkov možnosť kvalitne sa pripraviť na záverečné a maturitné skúšky a tak úspešne dokončiť štúdium.

Doučovanie z anglického jazyka od 1. februára 2022 realizuje Mgr. Bilgesu Holečka Satir.

Ing. Eva Púčiková, koordinátor projektu