Strategické partnerstvá
Projektové stretnutie
Kazlu Ruda – Litva (20. – 24.mája 2019)
Aktivity počas stretnutia sa realizovali podľa vopred stanoveného programu na 5 dní. Spolu s učiteľmi a žiakmi z Litvy, Talianska a Čiech sme mali veľmi pestrý program a navštívili sme množstvo nezabudnuteľných miest. V prvý deň sme absolvovali prehliadku centra hlavného mesta Litvy, Vilniusu. Potom sme sa autobusom presúvali k nádhernému zámku na ostrove, Trakai. V druhý deň sme autobusom cestovali na dvojdňový výlet, počas ktorého sme sa mohli poprechádzať po pláži v meste Palanga, vychutnať si príjemnú atmosféru v oblasti Pervalka, navštíviť dych vyrážajúce pieskové duny, či absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou. Posledné dva dni sme strávili v pracovnom nasadení v partnerskej škole v Kazlu Ruda, kde sa žiaci okrem spolupráce v medzinárodných tímoch, prezentácie piatich atrakcií, ktoré sme navštívili, mohli zúčastniť aj na zaujímavých vyučovacích hodinách. Okrem toho sme ešte všetci stihli navštíviť starostu mesta a v posledný deň aj krásne mesto Kaunas. Po úspešnom týždni, počas ktorého mohli žiaci celý čas konverzovať v anglickom jazyku, poprípade sa naučiť zopár nových slovíčok v taliančine a litovčine, dostali všetci učitelia a žiaci certifikát.
Závery: Stretnutie v Litve bolo posledným stretnutím žiakov a učiteľov tohto projektu. Projektoví parteri sa dohodli na záverečnom stretnutí koordinátorov v Bratislave.
Zúčastnení učitelia: Ing. Miroslav Beleščák, Mgr. Daniela Hrubá
Zúčastnení žiaci: Viktória Lotze, Marek Ševčík, Diana Jánska, Lucia Poláková, Mário Takács, Patrik Takács
Projektové stretnutie
Bratislava - Slovensko
Aktivity počas stretnutia sa realizovali podľa vopred stanoveného programu na 5 dní. Spolu so žiakmi a učiteľmi z Litvy, Čiech a Talianska sme navštívili centrum Bratislavy, záhrady a okolie Bratislavského hradu a vyhliadkovú vežu v Bojniciach. Absolvovali sme prehliadku jaskyne Driny, hradu Červený kameň a Bojnického zámku. Počas tretieho dňa mobility sme dostali srdečné pozvanie pána riaditeľa úradu BSK, RNDr. Ing. Mariána Viskupiča. Žiaci každej krajiny prezentovali svoju školu a taktiež doposiaľ navštívené turistické atrakcie daného regiónu. V medzinárodných tímoch, kde museli žiaci konverzovať v angličtine, pracovali na zadaných úlohách - vytvorení prezentácií a videa z miest, ktoré sme navštívili počas týždňa mobility. Po úspešnom stretnutí mobility boli udelené všetkým učiteľom a žiakom certifikáty.
Závery: Projektoví partneri sa dohodli že sa aj naďalej budú raz mesačne konať videokonferencie, kde žiaci zhodnotia svoje napredovanie v projekte a predstavia navštívené atrakcie daného regiónu. Žiaci budú vytvárať prezentácie z navštívených pamiatok.
Zúčastnení učitelia: Ing. Miroslav Beleščák, Mgr. Gabriel Mészáros
Zúčastnení žiaci: Nikoleta Henčeková, Katarína Korytárová, Bianca Laučeková, Diana Janská, Dominika Scholzová, Terézia Vanečková
Projektové stretnutie
České Budějovice - Česko (10.6. - 15.6.2018)
Aktivity počas stretnutia realizovali podľa vopred stanoveného programu 10.6. - 15.6.2018. Spolu so žiakmi a učiteľmi z Litvy, Čiech a Talianska sme navštívili hrad Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov kde sme absolvovali prehliadky spoločne so sprievodcom v anglickom jazyku. Pomocou autobusovej dopravy sme sa premiestnili pod vrch Kleť, na ktorý sme sa dostali pomocou lanovej dráhy. Navštívili sme hvezdáreň Kleť, kde bola prednáška od významného českého astronóma Miloša Tichého, ktorý objavil 115 planétok. Naši žiaci Diana Janská a Katarína korytárova odprezentovali v Dome Kultúry Metropol prezentáciu o našej škole pod medzinárodnou súťažou „Vítejte u nás“. Nasledovný deň sme navštívili prehliadku obce Holašovice, ktorá patrí do UNESCO. Posledný deň nás prijal námestník na radnici Českých Budejovíc. Počas týždňa mobility prebehlo taktiež stretnutie učiteľov, kde sme si upresnili informácie o tom, akým spôsobom budú ďalej jednotlivé krajiny pracovať na projekte a čo má byť výsledným produktom jednotlivých krajín. Žiaci mali možnosť vidieť vyučovanie na domácej škole. Pracovali v skupinách na spoločnej prezentácií ktorá bola posledný deň výstupom mobility projektu. Počas celého pobytu žiaci konverzovali jazykom anglickým.
Závery: Projektoví partneri sa dohodli že sa aj naďalej budú raz mesačne konať videokonferencie, kde žiaci zhodnotia svoje napredovanie v projekte a predstavia navštívené atrakcie daného regiónu. Žiaci budú vytvárať prezentácie z navštívených pamiatok. Vytvorí sa mapa a brožúra navštívených pamiatok jednotlivých štátov. Podklady a informácie na vytvorenie mapy nám budú učitelia z Litvy, Čiech a Talianska posielať na mail, na základe ktorých mi vytvoríme interaktívnu mapu na webovej stránke. Ďalšou hosťujúcou krajinou bude SR v Bratislave, kde budú pozvané partnerské školy z krajín Čiech, Talianska a Litvy.
Sprevádzajúce osoby: Ing. Miroslav Beleščák, Mgr. Erik Špaňo
Projektové stretnutie
Finale Ligure - Taliansko
Žiaci z našej školy, ktorí sú zapojení v projekte ERASMUS+ KA 2 – Atraktivity nášho regiónu, boli v dňoch 18.3. – 24.3.2018 na ich prvej projektovej návšteve v Taliansku, kde sa stretli so žiakmi z ostatných krajín, ktoré sú taktiež zapojené v tomto projekte - Česko, Litva a hosťujúca krajina Taliansko.
Počas piatich dní sa naši žiaci zúčastnili rôznych aktivít, kde spolupracovali s ostatnými žiakmi. Navštevovali rôzne kultúrne pamiatky, ako napríklad hrad vo Finale Ligure, prezreli si mesto Final Borgo a taktiež boli na výlete v Janove kde mali možnosť navštíviť akvárium, v ktorom ich čakalo prekvapenie v podobe „Show s delfínmi“. V posledný deň si žiačky užili romantickú prechádzku na bicykloch popri Stredozemnom mori, kde si nakoniec vychutnali pravú taliansku zmrzlinu.
Účastníci si počas pobytu zlepšili svoje jazykové zručnosti v anglickom jazyku a nadviazali nové priateľstvá, ktoré sa budú počas trvania projektu naďalej utužovať.
Projektového stretnutia sa zúčastnili: Bianca Laučeková, Juliána Hudáková, Dominika Scholzová, Tereza Vanečková, Nikola Henčeková, Karolína Rajtáková
Sprevádzajúce osoby: Mgr. Miroslava Trepáčová, Ing. Miroslav Beleščák
Prvé oline stretnutie všetkých partnerov