• Školské kolo cvičných firiem

• Cvičná firma predstavuje skvelú príležitosť prepojenia teórie s praxou. Dňa 09. 10. 2024 sa na našej škole konalo nulté školské kolo cvičných firiem žiakov III.MA, III.O, IV.MA, IV.O. Do školského kola sa celkovo zapojilo 14 skvelých cvičných firiem, ktoré nám predviedli svoje komunikačné zručnosti pri ich prezentácií a kreativitu a originalitu pri spracovaní katalógov. Žiaci súťažili v kategóriách „Najlepšia cvičná firma“ a v kategórií „Originalita“. Porotu tvorili učitelia SOŠ obchodu a služieb S. Jurkoviča. Táto súťaž bola skvelou príležitosťou pre žiakov, ukázať ich potenciál, kreativitu a komunikačné zručnosti.

• Župný športový deň

• Dňa 25.septembra 2024 sa na Mladej Garde uskutočnil už piaty ročník Župný športový deň stredoškolákov BSK. Podujatia sa zúčastnili nielen žiaci župných škôl, ale v športových disciplínach si zmerali sily a overili svoju zdatnosť aj žiaci šiestich škôl mimo zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Celkovo sa tohto špeciálneho dňa zúčastnilo cez 1300 žiakov. Z našej školy sa športového dňa zúčastnilo 21 žiakov. Súťažili sme v ľahkej atletike a plážovom volejbale.