• Školský psychológ

• Schránka dôvery

Od 1.2.2023 funguje aj na našej škole Schránka dôvery -, ktorej sa môžeš zdôveriť s čímkoľvek.

Kde ju nájdeš?

Na stene vedľa nástenky pri kabinete psychologičky č .02 na druhom medziposchodí.

Načo slúži?

Schránka dôvery je tu PRE TEBA, keď potrebuješ pomôcť, zdôveriť sa so všetkým, čo ťa trápi a teší, čo ti na škole vadí a čo by si chcel zmeniť, ak máš nejaký nápad na zmenu, alebo chceš len upozorniť na nejaký problém.

Odkazy číta školská psychologička a podľa potreby, ak sú adresované ďalším osobám, im ich doručí.                                           Schránka sa vyberá každý deň a rieši všetky slušné odkazy!

Schránka dôvery sa riadi týmito pravidlami:

1. Svoje nápady, výzvy, pripomienky, kritiku či pochvalu, sťažnosť, problém, čokoľvek, čo ťa trápi napíš na papier, ošetri veľkou dávkou slušnosti a vhoď do schránky.

2. Odkaz môže byť podpísaný, ale aj anonymný. Nezabúdaj, že riešiť sa budú len slušné odkazy.

3. Pre jednoduchšie riešenie a doručenie odpovede uveď prosím svoju triedu, alebo emailovú adresu, kde ti odpoveď zašleme. Do anonymných odkazov napíšte aspoň znak, alebo heslo.

4. Do odkazu tiež napíšte, komu je určený (ak si žiadaš konkrétnu odpoveď od riaditeľa školy, od zástupkýň, od jednotlivých vyučujúcich alebo od školského psychológa, nezabudni to tam napísať).

5. Odpovede budú doručené, tým ktorí sa podpísali osobne alebo na email (ak ho uvedú) a zverejnené na internetovej stránke školy. Záležitosti zasahujúce do intímností sa zverejňovať nebudú, nakoľko by to bolo neetické a zasahujúce do súkromia jednotlivca. Budú riešené diskrétne a to, čo je v listoch sa nikto iný nedozvie!

Prečo Schránka dôvery?

Každý problém je riešiteľný, ak ho chceme riešiť. Tu sa vám všetkým ponúka možnosť, podpora aj istota, že je tu niekto, kto je ochotný práve Vaše starosti aj radosti zdieľať, pomôcť prípadne vyriešiť. Niekedy je dobré mať pocit a istotu, že stále existuje riešenie ťažkých situácií. Nie vždy sme totiž schopní niektoré náročné situácie zvládnuť sami.