• Projekty školy

• Projekty 2019/2020

Medzinárodné certifikáty IES

Spoločnosť International Education Society v rámci projektu CERTIFIKATE certifikuje  vzdelávacie inštitúcie a ich absolventom vydáva medzinárodné certifikáty. Medzinárodný certifikát IES doplňuje doklad o vzdelaní vydaný školou a poskytuje zamestnávateľovi informáciu o absolvovanom vzdelaní a úrovni inštitúcie, ktorá vzdelanie poskytla. Tento certifikát je na trhu práce celosvetovo  akceptovaný.

Sporiaci program pre certifikáty IES počas celého štúdia, ktorý naša škola zaviedla, znižuje jednorazové náklady a umožňuje všetkým žiakom zakúpiť si tento certifikát po absolvovaní školy. V tomto školskom roku získalo certifikát 41 absolventov.

Erasmus + - kľúčová aktivita KA1

Erasmus + - kľúčová aktivita KA2

Projekty v rámci programu ERASMUS+ boli v tomto školskom roku ukončené.

Virtuálna knižnica -  poskytovanie služieb spoločnosťou Komensky s.r.o.. Virtuálnu knižnicu využíva 70 tisíc pedagógov na celom Slovensku. Naši učitelia môžu  z tejto knižnice čerpať rôzne materiály / učebné texty, prezentácie, testy/  potrebné k vyučovaciemu procesu.

Nadácia Pontis – nadačný fond TESCO

Pre realizáciu projektu SDV= škola – žiak- zamestnávateľ nám boli schválené finančné prostriedky na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu pre žiakov, ktorí študujú v systéme duálneho vzdelávania.

Projekt „Záložka do knihy spája slovenské školy“

Do tohto projektu sme sa zapojili už druhý krát. Vyhlasovateľom 8. ročníka celoslovenského projektu pre stredné školy bola Slovenská pedagogická knižnica. Cieľom tohto projektu je okrem nadviazania spolupráce s inou slovenskou školou aj podporiť čítanie a kreativitu žiakov formou výroby záložiek do kníh na tému „Osobnosti, ktoré sa zaslúžili o demokraciu“. Do projektu sa zapojilo 120 žiakov.

Práca s mládežou – Cesta k tolerancii

V rámci tohto projektu, ktorý sa realizoval od mája do decembra 2019, sa uskutočnili rôzne aktivity na boj proti extrémizmu a radikalizmu a intolerancie. Uskutočnili sa tieto podujatia: výchovné podujatia /tematické filmové a divadelné predstavenie, workshop/, exkurzia Terezín – Praha – Lidice / žiaci mohli vidieť surovosť a krutosť extrémneho správania na nevinných ľuďoch/, Deň prevencie s ukážkami rôznych možností ako tráviť voľný čas, diskusie na rôzne aktuálne a chúlostivé témy s odborníkmi a vernisáž žiackych ilustrácií na tému extrémne prejavy v spoločnosti.

Otvorená škola BSK – oblasť športu 2019/2020

V rámci projektu Vonku sa nám chce cvičiť viac... naša škola získala finančné prostriedky na kúpu outdoorových fitness strojov a na realizáciu Olympijského dňa v Lipóte. Olympijský deň sa v dôsledku mimoriadnej situácie v júni nekonal, jeho realizácia bude presunutá na jeseň 2020.

Podané projeky:

ERASMUS+ KA1 – odborné vzdelávanie a príprava – mobilitné odborné stáže žiakov na školský rok 2020/2021 – neschválené

ERASMUS KA2 – strategické partnerstvá škôl – Česko, Taliansko, Litva, Slovensko – neschválené