• Chceš získať maturitu?

• Chceš kariérne rásť a výučný list Ti už nestačí???

využi jednu z posledných možností ako získať maturitu a  prihlás sa na dvojročné štúdium v odbore 6403 L - Podnikanie v remeslách a službách.

Prihlášku na štúdium na strednej škole  + výučný list doruč  najneskôr do 31.7. na adresu:

SOŠ obchodu a služieb Samuela Jurkoviča   Sklenárova 1  821 09 Bratislava.

Prihláška na pomaturitné a nadstavbové štúdium:  prihlaska_na_nadstavbu_(1).pdf

• Bystrá hlavička

• V mesiaci apríl 2022 sa zrealizovala školská matematická súťaž s názvom Bystrá hlavička pod vedením učiteľky PaedDr. Ing. V. Belkovej. Do tejto súťaže sa prihlásilo 17 žiakov, z toho 8 žiakov z prvých ročníkov, 4 žiaci z druhých ročníkov a 5 žiakov z tretieho ročníka.

Žiaci riešili hlavolam typu sudoku v zmysle jeho pravidiel individuálnym spôsobom. Čas na riešenie hlavolamu bol vymedzený v rozsahu 45 minút. Za každé správne dosadené číslo žiak dostal 1 bod. Za nesprávne dosadené číslo žiak nezískal žiadny bod. Žiak, ktorý získal najväčší počet bodov, vyhral a stal sa víťazom súťaže. Úspešný riešiteľ mohol získať celkový počet bodov 46. V prípade, že viacerí žiaci dosiahli rovnaký počet bodov, pri konečnom umiestnení rozhodoval aj čas riešenia hlavolamu.

•  Súťaž Ponuka a dopyt
            • Súťaž Ponuka a dopyt

• Poznať sortiment tovaru, jeho výrobu, či skladovanie patrí k obsahovej náplni predmetu Tovaroznalectvo. Samotný predaj tovaru však nepozostáva len z teoretických poznatkov o ponúkanom tovare, ale aj z dobrej komunikácie so zákazníkom a schopnosti získať si ho popri veľkej konkurencií. O tomto sa presvedčili aj žiaci II. DA v odbore obchodný pracovník v súťaži „Ponuka a dopyt“, ktorá sa uskutočnila na našej škole dňa 12. 05. 2022 pod vedením učiteľov Ing. Beáty Šoošovej a Mgr. Zuzany Törökovej.

Viac: PK odborné predmety

• Program Rozbehni sa!- Biznis fórum

• Program rozbehni sa! je žiakom z III. MA z odboru služby a súkromné podnikanie dobre známy. Pod vedením Mgr. Zuzany Törökovej sa zúčastnili Biznis fóra, ktoré sa konalo 12. 05. 2022 v budove Bratislavského samosprávneho kraja. Žiaci si zopakovali nadobudnuté vedomosti získané z predchádzajúcich on-line aktivít a mali príležitosť vytvoriť nové, lepšie podnikateľské nápady.

Viac: PK odborné predmety

• Humanitárna pomoc pre Ukrajinu

• Naši študenti a  učitelia anglického jazyka sa rozhodli zorganizovať menšiu humanitárnu pomoc  pre tých, ktorí prvýkrát prídu z Ukrajiny. Stále a stále viac ľudí uteká pred vojnou. Žiaci priniesli rôzne veci, občerstvenie a ďalšie humanitárne potreby. Cieľom aktivity bolo  spraviť radosť všetkým účastníkom.  (Miesto konania: Hlavná stanica, 5. apríl. 2022)

• Mladý účtovník

• Žiaci III. MA sa zúčastnili školskej súťaže z podvojného účtovníctva – Mladý účtovník. Žiaci preukázali svoje vedomosti a zručnosti z podvojného účtovníctva z problematiky dlhodobého majetku – obstaranie dlhodobého majetku, zaradenie majetku do užívania, vypočítali odpisy majetku a následne dlhodobý majetok vyradili.

viac: PK odborné predmety