• Medzinárodný veľtrh cvičných firiem - Praha

• Tento rok sme sa opäť zúčastnili vianočného MUB-line veľtrhu fiktívnych firiem organizovaný Metropolitnou univerzitou v Prahe. Veľtrh mal dve kolá – v novembri sme sa zúčastnili prvého online kola cez MS Teams, na ktorom žiaci predviedli svoje online prezentačné schopnosti a súťažili aj v kategóriách vianočný leták, logo a slogan a najlepší influencer. Na online časti nás reprezentovali tri firmy zo IV. MA – firma Frkacule, s. r. o.  v zložení Janka Chlpáňová, Erika Maderová, Lucia Prívarová, firma Vegis, s. r. o. reprezentovaná žiačkami Vanessa Vargová a Sabina Krajčová a firma LaHara, s. r. o.  s účastníkmi Matúš Országh a Simon Šimko.

Zo 67 cvičných firiem postúpilo do druhej, prezenčnej časti 29 firiem a z toho aj dve naše cvičné firmy – Frkacule a Vegis. Firma Frkacule sa zaoberala výrobou kvalitných domácich cestovín a omáčok a firma Vegis podnikala so zdravými zeleninovými a ovocnými chipsami. Prezenčná časť sa konala 8.12.2023 v priestoroch Metropolitnej univerzity v Prahe.

Naše firmy v silnej konkurencii opäť obstáli výborne a firma

Vegis získala najvyššie ocenenie veľtrhu 1. miesto v kategórii TOP firma veľtrhu.

Súčasťou veľtrhu v Prahe bol aj sprievodný program. Organizátori veľtrhu nám zabezpečili večernú plavbu Vltavou pod pražskými mostami.

• Vianočná Viedeň

• Dňa 30. 11. 2023 sme sa s vybranými žiakmi našej školy zúčastnili exkurzie vo Viedni. Prvou zastávkou bolo známe akvárium, Hause des Meeres, s rôznymi druhmi morských aj suchozemských živočíchov. Po návšteve akvária sme pokračovali ulicou Maria Hilfer Str., kde sme mali možnosť obdivovať krásnu vianočnú výzdobu. Žiakov veľmi zaujala prehliadka prírodovedného múzea Naturhistorisches Museum. Múzeum sídli v nádhernej budove a počiatky zbierky siahajú až do roku 1750. Prírodovedecké múzeum je rozdelené do viacerých oddelení. Medzi oddelenia stálych expozícií patria oddelenia mineralogicko-petrografické, geologicko-paleontologické, botanické, 3 druhy zoologických oddelení, oddelenie archeologickej biológie a antropológie, prehistorické, krasové spojené s oddelením výskumu jaskýň, oddelenie ekológie a archív histórie vedy. Myslím si, že každý si mohol nájsť v tomto múzeu niečo, čo ho zaujalo. Našou poslednou zastávkou boli krásne, tradičné vianočne trhy pred osvetlenou radnicou. Žiaci mohli obdivovať nádhernú vianočnú výzdobu a ochutnať rôzne špeciality. Okrem týchto zážitkov mali možnosť po celý čas komunikovať v anglickom alebo nemeckom jazyku. Myslím si, že táto exkurzia nadchla našich žiakov natoľko, že by si ju radi ešte zopakovali aj budúci rok.

• Tanzánia – divoké srdce Afriky

• Dňa 01.12.2023 sa žiaci triedy I.MA a I.MB zúčastnili vzdelávacieho projektu Svet okolo nás so zameraním na Tanzániu – divoké srdce Afriky. Prostredníctvom dokumentárneho filmu a komentárov samotných cestovateľov si žiaci mohli rozšíriť poznatky o Tanzánii a jej  prírodných pomeroch, histórii, obyvateľstve, kultúre, tradíciách  a zvykoch.

Záujmová akcia sa žiakom veľmi páčila a veríme, že aj v budúcom školskom roku budú mať žiaci príležitosť zúčastniť sa ďalšieho vzdelávacieho cyklu s cieľom spoznávať zaujímavé časti sveta