• Potravinová zbierka

• Vážení  rodičia,

radi by sme Vás chceli poprosiť o pomoc pri realizácii  potravinovej zbierky KILO, ktorá je určená na pomoc slovenským rodinám v kríze. V spolupráci so školami ju organizuje Úsmev ako dar. V rámci zbierky by sme chceli pomôcť rodinám v tomto náročnom období( nárastu cien)  týmto spôsobom zabezpečiť potraviny a hygienické potreby pred Vianocami.

Budeme veľmi radi a vďační, keď sa s Vašou pomocou naša škola zapojí a takýmto spôsobom pomôže podať pomocnú ruku rodinám, ktoré to potrebujú.

Vopred Vám ďakujeme veľmi pekne

• Revolution train

• Dňa 20. 10. 2022 sa žiaci III. MA pod vedením triednej učiteľky Ing. Šoošovej zúčastnili na preventívnom projekte REVOLUTIO TRAIN,  ktorý bol založený na zmyslovom prežívaní a rozšírení doterajších prístupov k primárnej protidrogovej prevencii.

Hlavnou témou programu boli

• Životné hodnoty
              • Právne vedomie
              • Trávenie voľného času
              • Návykové látky závislosti
              • Zdravý spôsob života
              • Kriminalita
              • Osobná sloboda
              • Zodpovednosť a bezpečnosť

Program akcentoval vzdelávanie drogovej  tematiky zážitkom. Žiaci navštívili multimediálnu vlaková súpravu REVOLUTION TRAIN , kde mali možnosť v šiestich vlakových vagónoch  vstrebávať informácie prostredníctvom intenzívnych emócií a učili sa z priamej skúsenosti. Vlakový príbeh mladých ľudí, ktorí bol inšpirovaný skutočnou udalosťou s drogovou tematikou bol spracovaný  na profesionálnej úrovni, touto cestou sa chceme poďakovať BSK za sprostredkovanie a účasť na tomto skvelom projekte. Zúčastnení žiaci prejavili po skončení projektu kladné ohlasy.