• Na Mikuláša...

• Dňa 6.12.2022 prebiehala na našej škole akcia „Secret Santa“. Žiaci a aj učitelia našej školy mohli počas 3 dní dávať do krabice umiestnenej v priestoroch školy sladkosti, ktorými chceli obdarovať svojich spolužiakov alebo učiteľov. Na Mikuláša chodili po škole žiaci prezlečení za Santu, čerta a anjela a žiakom sladkosti rozdávali. Myslíme si, že žiakom sa tento deň páčil a dúfame, že sme na škole zaviedli tradíciu, ktorá sa bude organizovať každoročne. Akciu zorganizovali členovia školského parlamentu.

• Vianočná Viedeň

• Dňa 30. 11. 2022 sme sa po dvojročnej pauze zúčastnili so žiakmi exkurzie vo Viedni. Prvou zastávkou bolo známe a vyhľadávané akvárium, Hause des Meeres, kde žiaci mohli vidieť rôzne a zaujímavé druhy morských aj suchozemských živočíchov. Po návšteve akvária sme pokračovali ulicou Maria Hilfer Str., kde sme mali možnosť obdivovať krásnu vianočnú výzdobu a žiaci si mohli všímať vianočné výklady. Ďalej žiakov veľmi zaujala prehliadka prírodovedného múzea Naturhistorisches Museum. Múzeum sídli v nádhernej budove a počiatky zbierky siahajú až do roku 1750. Našou poslednou zastávkou boli krásne, tradičné vianočne trhy pred radnicou. Na trhy sme sa dostali prechádzkou po Viedni, pričom sme sa zastavili aj pri Dóme svätého Štefana. Na trhoch mohli žiaci obdivovať rôzne tradičné výrobky a ochutnať miestne špeciality. Okrem týchto zážitkov mali možnosť po celý čas komunikovať v anglickom alebo nemeckom jazyku. Myslím si, že táto exkurzia sa žiakom veľmi páčila a dúfame, že si ju zopakujeme aj budúci rok.

• Veľtrh cvičných firiem - Praha

• Tento rok sme sa prvýkrát zúčastnili MUB-line veľtrhu fiktívnych firiem organizovaný Metropolitnou univerzitou v Prahe. Farby našej školy hájili dve firmy – Mysticoffee s. r. o. v zložení Miriam Miškovčíková, Viktória Futáková a firma Bačovo s. r. o. v zložení Filip Macko, Patrik Mifkovič a Samuel Mužlay.

Firma Mysticoffee sa zaoberala pražením a predajom kávy a Bačovo podnikalo vo výrobe tradičných slovenských výrobkov z ovčieho a kozieho mlieka z vlastného salaša.

Veľtrh mal dve časti – v novembri sme sa zúčastnili prvého online kola cez MS Teams, na ktorom žiaci predviedli svoje online prezentačné schopnosti. Online časti sa zúčastnilo 77 firiem z Čiech a Slovenska. Začiatkom decembra sa konala druhá – prezenčná časť veľtrhu na Metropolitnej univerzite v Prahe, kam postúpilo 28 firiem z online kola. Naše obe firmy nás reprezentovali aj v Prahe a vo veľmi silnej konkurencii sa opäť nestratili.

V kategórií stánok získala firma Bačovo druhé miesto a v kategórií katalóg získali obe firmy druhé miesta. Obom firmám gratulujeme k úspechu!

• Biznis fórum Rozbehni sa! Academy.

• Dňa 25. 11. 2022 sa vybraní žiaci 3. MA  z odborov služby a súkromné podnikanie a medzinárodné obchodné vzťahy zúčastnili Biznis fóra, ktoré je súčasťou vzdelávacieho programu Rozbehni sa! Biznis fórum sa organizovalo v budove Bratislavského samosprávneho kraja.

Jeho cieľom bolo naučiť žiakov pomocou 3 workshopov:

• posúdiť kvalitu podnikateľských nápadov,
              • analyzovať konkurenciu,
              • a vypracovať zákaznícky prieskum.

Postrehy od našich žiakov, ktorí sa zúčastnili Biznis fóra:

„Páčili sa nám aktivity a skvelý prístup prednášajúceho. Bolo to celé zaujímavé a náučne.“ Lucka a Erika

„Naučili sme sa, že niekedy sa neoplatí investovať do nápadov, ktoré síce znejú na prvý krát dobre, no v skutočnosti nie sú.“ Sabína a Vanesa

Účasť na Biznis fóre je pre našich žiakov veľkým prínosom a veríme, že nadobudnuté vedomosti a zručnosti budú žiaci využívať nielen počas ďalších rokov štúdia, ale aj neskôr vo svojom pracovnom živote.

• Súťaž o najlepší plagát

• Dňa 22. 11. 2022 prebiehala na hodinách Aplikovanej informatiky súťaž o najlepší plagát, ktorej sa zúčastnili všetci žiaci 3. MA triedy pod vedením Mgr. Zuzany Törökovej.Cieľom súťaže bolo vyhotoviť plagát na tému šetrenie energie. Hodnotilo sa nielen grafické prevedenie plagátu, ale aj odkaz, ktorý ním chceli žiaci povedať. Konkurencia medzi žiakmi bola naozaj veľká a všetci žiaci k tejto súťaži pristúpili zodpovedne, čoho výsledkom boli skvelé plagáty.