• Rodostrom mojej rodiny

• V mesiacoch január a február 2022 sa uskutočnila na škole súťaž v predmete etická výchova s názvom Rodostrom mojej rodiny. Do súťaže sa zapojili žiaci 1. a 2. ročníkov. Úlohou žiakov bolo zistiť informácie o svojej rodine a svojich blízkych a následne ich kreatívnym spôsobom spracovať do podoby rodostromu. Mnohí žiaci prejavili o súťaž záujem a dali si na vypracovaní úlohy záležať.

Viac: PK všeobecnovzdelávacie predmety

• Mladý ekonóm

• Dňa 18. 03. 2022 sa žiaci I.DB triedy zúčastnili ekonomickej súťaže s názvom Mladý ekonóm – vedomostný kvíz.

Súťaž organizovala a hodnotila Ing. Erika Školárová.

Cieľom súťaže bolo zopakovanie a upevnenie nadobudnutých vedomostí najmä z predmetu Ekonomika, zároveň využitie zručností z informatiky, ADK. Žiaci pracovali vo dvojiciach, vytvorili vedomostný kvíz v elektronickej podobe  - otázky aj odpovede. Každý kvíz obsahoval 10 otázok rôzneho typu a 10 odpovedí. Žiaci odprezentovali svoj kvíz pred spolužiakmi, tí na kvízové otázky odpovedali. Všetci zároveň  podľa vopred stanovených kritérií hodnotili odbornú i estetickú úroveň kvízu ( prezentácie), aj úroveň prezentovania pred triedou. Súčasne hodnotili aj najaktívnejšieho žiaka s najväčším počtom správnych odpovedí.

Viac: PK odborné predmety

• Exkurzia v Žiline

• V dnešnej globálnej ekonomike je pre potreby dosiahnutia cieľov nevyhnutná efektívna spolupráca všetkých článkov od výrobcu až k spotrebiteľovi. V súlade s týmto trendom sa adekvátne stupňujú požiadavky trhu v oblasti automatickej identifikácie, elektronickej komunikácie, vysledovateľnosti produktov ako aj marketingovej podpory. Tieto požiadavky sú kladené aj na výchovno – vzdelávací proces študentov, ktorí prichádzajú na pravidelnej báze do styku s informačno–komunikačnými technológiami na praktickom vyučovaní.

Viac: predmetové komisie

• Na dni 15.3. a 16.3.2022 z dôvodu konania EČ a PFIČ,

udeľujem žiakom, ktorí majú v tieto dni vyučovanie v škole, RIADITEĽSKÉ VOĽNO

Ing. Taiana Mókosová, riaditeľka

• Projekt - Záložka do knihy spája slovenské školy

• So žiakmi našej školy sme sa aj tento školský rok zapojili do 10. ročníka celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy. Tohtoročnou témou boli Významné osobnosti slovenskej literatúry: Pavol Országh Hviezdoslav (100. výročie úmrtia) a Božena Slančíkova-Timrava (70. výročie úmrtia).

Viac v PK všeobecno-vzdelávacie predmety