• Firma v ktorej vykonávam odborný výcvik

• Dňa 14. júna 2022 žiaci I. DB študijného odboru pracovník marketingu prezentovali  svoje práce  na tému „Firma v ktorej vykonávam odborný výcvik“. Ceľom prezentácie bolo využiť vlastnú kreativitu a  aplikovať nadobudnuté vedomosti z predmetu marketing a  praktické zručnosti z  odborného výcviku.

V prezentácii sa žiaci zamerali na:

• históriu firmy, súčasnosť, budúcnosť,
              • sortiment tovaru a jeho propagácia smerom k zákazníkovi
              • pravidlá vystavovania tovaru
              • cieľové skupiny  (komu je určený ponúkaný sortiment),
              • ponúkané služby pre zákazníkov,
              • konkurencia na trhu
          • Múzeum holokaustu Sereď

• Vybrané triedy školy (II.MA, II.A, III.DB) sa 16. júna zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Hlavným cieľom tejto exkurzie bolo ukázať žiakom následky holokaustu pohľadom na autentické miesta koncentračných táborov a uvedomiť si, ako málo stačí, aby stratili ľudia svoju slobodu. Múzeum je miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny. Je to komplex, ktorý sa nachádza v piatich pôvodných budovách pracovného a koncentračného tábora pre Židov. Žiaci si prezreli dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Jedným z vystavených artefaktov je aj dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz. Súčasťou exkurzie bol aj krátky film o žene - Helenke, ktorej sa podarilo prežiť pobyt v koncentračnom Auschwitz. Exkurzia bola hradená z prostriedkov Bratislavského samosprávneho kraja.

• Súťaž v strojopise

• V dňoch 9. 6. – 13. 6. 2022 prebiehala na hodinách administratívy a korešpondencie „Súťaž v strojopise“ a zúčastnili sa jej žiaci I. DA triedy a I.DB triedy. Cieľom súťaže bolo aplikovanie teoretických vedomostí i zručností písania desaťprstovou hmatovou metódou v praktických cvičeniach pomocou programu ATF. Žiaci písali text na rýchlosť a na presnosť.

Súťaž organizovala a vyhodnotila Ing. Novotová.

• Kvíz zo slovenského jazyka a literatúry, dejepisu, občianskej a etickej výchovy

• Dňa 8.6.2022 sa na našej škole uskutočnila súťaž Kvíz zo slovenského jazyka a literatúry, dejepisu, občianskej a etickej výchovy, pod vedením PhDr. Peťkovej a Mgr. Hrubej. Súťaže sa zúčastnili žiaci prvých a druhých ročníkov. Žiaci súťažili vo dvojiciach a postupne odpovedali na otázky z daných oblastí, ktoré si vytiahli.

Viac: PK prírodovedné predmety

• Význam privátnej značky pre firmu a produkty

• Dňa 8. júna 2022 žiaci III. DB študijného odboru pracovník marketingu prezentovali v rámci súťaže prezentácie na tému „Význam privátnej značky pre firmu a produkty“. Cieľom prezentácie bolo aplikovať nadobudnuté vedomosti z predmetu marketing a odborný výcvik a využiť vlastnú kreativitu.

Viac: PK odborný výcvik

•  Produkty, ktoré ponúkajú firmy NAY/METRO
            • Produkty, ktoré ponúkajú firmy NAY/METRO

• Cieľom akcie bola prezentácia produktov, konkurencia na trhu. Pri prezentácii sa zamerali hlavne na charakteristiku produktov, ich postavenie na trhu, šírku sortimentu, porovnávanie značiek po stránke výkonnosti, cien, dizajnu. Žiaci  využívali poznatky, ktoré priebežne získavali na pracoviskách svojich zamestnávateľov priamo pri kontakte so zákazníkom a pri práci s tovarom.

Viac: PK odborný výcvik

• Produkty firmy, kde vykonávam ODV

• Cieľom súťaže bola prezentácia firmy so zameraním na históriu, konkurenciu na trhu, produkty, ktoré firma ponúka na trhu v oblasti produktov a služieb a pracovné činnosti na oddelení. Časť prezentácie bola zameraná na  pracovné činnosti, ktoré sa žiaci naučili počas I. ročníka. Žiaci spracovali zaujímavé témy. Pri ich vypracovaní využívali poznatky, ktoré priebežne získavali na pracoviskách svojich zamestnávateľov. Žiaci so záujmom sledovali jednotlivé práce, vzájomne si ich hodnotili.

viac: PK odborný výcvik

• Aktivity počas maturitných skúšok

• Zatiaľ čo naši maturanti predvádzali svoje štvorročné snaženie v škole, ostatní žiaci mali prichystaný pestrý program počas celého týždňa. V pondelok sa zúčastnili zaujímavého filmového predstavenia Cez hranicu v kine Lumiére. Ďalší deň sa rozdelili do dvoch skupín, jedna skupina si išla obzrieť štúdia televízie Markíza a druhá skupina navštívila interaktívne múzeum olympizmu. V štvrtok absolvovali prehliadku centra Bratislavy a koniec týždňa zavŕšili kultúrnym zážitkom prehliadkami expozícií v Slovenskej národnej galérií.

• Geografický kvíz

• Dňa 23.05. 2022 sa zrealizovala školská súťaž s názvom Geografický kvíz – Slovensko určená pre žiakov triedy I.MA, ktorí majú geografiu ako povinný predmet. Hlavným cieľom súťaže bolo overiť vedomosti žiakov z učiva zaradeného do tematického celku Geografia Slovenska. Súťaže sa zúčastnilo 16 žiakov, ktorí pracovali vo dvojiciach. Žiaci riešili test pozostávajúci zo 7 zaujímavých úloh, v ktorých bolo potrebné doplniť text, správne poskladať názvy geografických objektov, vytvoriť správne dvojice, rozhodnúť o pravdivosti daného tvrdenia, identifikovať objekty a ich lokalizovať. Tematicky boli úlohy zamerané na povrch, obyvateľstvo, hospodárstvo a cestovný ruch Slovenska. Maximálny počet bodov, ktorý sa mohol dosiahnuť v teste, bol 50. Čas na riešenie testu bol vymedzený v rozsahu 40 minút.